Manisa’da The Fortyfive Business Hotel açıldı

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) yer alan The Fortyfive Business Hotel & SPA hizmete açıldı. Açılışa Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan’ın yanı sıra Egeli turizmciler, siyaset ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

The Fortyfive Business Hotel’in açılış töreninde konuşan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MOSB tarafından yapılan otelin başarılı bir proje olduğunu belirterek otelin yatırımcılara büyük kolaylıklar sunduğunu söyledi. “Otel sadece Organize Sanayi Bölgesi’nin değil Manisa’nın büyük bir ihtiyacını gidermiş oldu. Otelin mimari yapısı da çok başarılı” diyen Vali Güvençer, emeği geçenleri kutladı.

MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek, MOSPARK kampüs alanı içinde yer alan tesisin ”yeni nesil business otel” özelliği taşıdığını söyledi. Oteli 50 bin çalışana ulaşan organize sanayi bölgesinde bulunan yerli ve yabancı sanayicilerin önemli bir sosyal ihtiyacını karşılamak için yaptırdıklarını dile getiren Türek, “Hedefimiz, sanayicimizin iş stresine keyifle mola vereceği bir tesiste yüzde yüz memnuniyet sağlamak” dedi.

The Fortyfive Business Hotel & SPA Genel Müdürü İlter Yılmaz, kaliteli hizmet anlayışını benimseyen otelde misafirlerine kendini iyi hissettirme üzerine kurulu hizmetle dingin ve huzurlu bir ortam yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Yılmaz, “Stresten uzak, motivasyonu yüksek iş hayatı ve daha da fazlası için” sloganıyla çıkış yapan otelde lüksün konforla buluştuğunu dile getirdi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler ile ETİK yönetim kurulu üyeleri, açılış gününde The Fortyfive Business Hotel’in Genel Müdürlüğünü üstlenen ETİK Genel Sekreteri İlter Yılmaz’ı yalnız bırakmadı. Oteli kısa sürede işletmeye hazır hale getiren Yılmaz’ı kutlayan İşler, modern donanıma sahip, çağdaş işletmecilik anlayışına sahip tesisin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Adını Manisa ilinin plaka kodundan alan The Fortyfive Business Hotel’in 49’u standart, ikisi süit, biri engelli olmak üzere 52 odası bulunuyor. Otelin 1000 metrekarelik SPA alanında, Türk hamamı, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu, masaj odaları, buhar odaları, sauna, tenis kortu, duvar tenis alanı, fitness merkezi yer alıyor. Otelin içinde kurulduğu Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 50 binin üzerinde çalışan, 40’ı yabancı sermayeli olmak üzere 185’in üzerinde faal tesis bulunuyor.

Bir cevap yazın