“Gelinlik Tasarım Yarışması” ödüllendirdi

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliğiyle düzenlenen 11. “IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı” kapsamında “Gelinlik Tasarım Yarışması” düzenlendi. Bu yıl “Zamansız” temasıyla sekizinci kez düzenlenen yarışmaya 120 genç tasarımcı 380 tasarımla katıldı.

Finale kalan 15 tasarımdan ilk üçü, açılış töreninin ardından gerçekleştirilen final defilesiyle belirlendi. Jürinin değerlendirmesi sonucu, bu yılın birinciliğini Mimar Sinan Üniversitesi’nden Amor Gariboviç kazandı. Gariboviç’e ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi.Yarışmada ikinciliği İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Ece Metiner, üçüncülüğü ise yine İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Fulya Civaroğlu elde etti.

Bu yılın performans defilesi ise yarışmanın geçen yılki birincisi Tuğçe Görgülü tarafından 09 Şubat 2017 Perşembe günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek. Sekiz abiye giysi ve 20 gelinlikten oluşan 28 parçalık “Düş Bahçesi” isimli koleksiyon ünlü mankenlerin katılımıyla sergilenecek.

Bir cevap yazın