11. IF Wedding Fashion İzmir açıldı

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ (İZFAŞ) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliğiyle düzenlenen “IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı” kapılarını 11. kez açtı. Fuar İzmir’de düzenlenen fuar, gelinlik sektörünün önemli ulusal ve uluslararası üretici markalarına ev sahipliği yaptı.

IF Wedding Fashion’ın açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, modanın kalbinin dört gün boyunca Fuar İzmir’de atacağını belirterek, “Türkiye’nin gelinlik üretiminin yüzde 70’i bu fuar sayesinde karşılanıyor” dedi. Bu yılki fuara katılım oranlarının her alanda artış gösterdiğine dikkat çeken Kocaoğlu, fuar süresince otellerin doluluk oranlardaki yükselişin önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Atınç Abay, İzmir’de gelinlik üretiminin kümelenmesinde ve marka değerinin artmasında IF Wedding Fashion’un büyük payı olduğunu belirtti. Abay, fuar sayesinde genç tasarımcılar ile sektör temsilcilerinin de buluşturulduğunu dile getirdi.

2017 yılının gelinlik ve abiye modellerinin sunulduğu IF Wedding Fashion İzmir – 11. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na 30 bin profesyonel ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl fuara 23 bin profesyonel ziyaretçinin geldiği belirtildi.

Fuar bu yıl 20 bin metrekaresi stant alanı olmak üzere, toplamda ise 66 bin metrekare alanda düzenlendi. Bu yıl stant açan firma sayısının yüzde 25 artışla 227’ye yükseldiğini açıklayan İZFAŞ yetkilileri, ziyaretçi beklenen ülkeleri şöyle sıraladı:

“ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Güney Afrika, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kanada, Katar, Kıbrıs, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Malta, Makedonya, Mısır, Mozambik, Özbekistan, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovenya, Suudi Arabistan, Suriye, Ürdün, Yemen, Yunanistan.”

Bir cevap yazın