İzTo Başdurak Çarşısı’nda 28 işyerini kiralayacak

Kemeraltı’nda Anafartalar Caddesi ile 863 Sokak köşesinde yer alan Kemeraltı Başdurak Camisi altındaki 28 dükkan İzmir Ticaret Odası’nca (İzTO) kiralanacak. İzTO’nun yaptığı protokol gereği restorasyon karşılığında 10 yıl süreliğine Vakıflar İzmir Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı dükkanların alt kiralaması yapılacak.

İzmir Ticaret Odası’nden yapılan açıklamaya göre, 28 adet dükkanın alt kiralamasıyla Kemeraltı’nda yöresel motifleri taşıyan, özgün, nitelikli ürünlerin satıldığı turistik bir çarşı oluşturulması hedefleniyor. Dükkanları kiralamak isteyen firma ve zanaatkarların bilgilerini içeren tanıtım dosyalarını 28 Şubat 2017 gününe kadar İzTO Şehircilik, Planlama ve İnşaat Müdürlüğü’ne elden teslim etmesi gerekiyor.

Kemeraltı Başdurak Camisi altındaki 28 dükkanı kiralamaya istekli olanlar zanaatkar ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından verilen “el sanatları zanaatkarı” olduğuna ilişkin belge örneği,
sanatçı ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından verilen sanatçı olduğuna ilişkin belge veya yazıyı dosyalarına koymaları gerekiyor.

Kiralamaya istekliler işletme (tüzel/şahıs/esnaf] ise bağlı olduğu odadan kayıt belgesi/faaliyet belgesi, şu anki faaliyet konusu, mesleki iş tecrübesi ve iş deneyim belgeleri, Başdurak – Kemeraltı projesinde hangi etkinlik konusunda çalışacağına ilişkin ayrıntılı bilgi, satılacak ürünler hakkında açıklamaları sunmaları isteniyor.

Esnaf ve şirketler için imza sirküleri, Ekonomik mali yeterlilik konularında banka referans yazıları, Kurumlar Vergisi için son beyan edilen bilanço/gelir tablosu, SGK borcu olmadığına dair (son 3 ay) belge, vergi borcu olmadığına ilişkin (son 3 ay) belgenin yer alması gerektiği dile getiriliyor.

Dosyaların incelenmesi ve gerektiğinde yüz yüze görüşmeler sonucunda yeterlilik alanların kiralamalar için açılacak ihaleye davet edileceği belirtiliyor. Ayrıntılı bilgi İzTO Şehircilik, Planlama ve İnşaat Müdürlüğü’nden edinilebiliyor.

Bir cevap yazın