Işınsu Kestelli Türk Eximbank yönetiminde

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ’nin (Türk Eximbank) Yönetim Kurulu üyesi oldu. 12 Ocak 2017 günü Ankara’da yapılan Türk Eximbank Genel Kurulu’nda yönetime giren Kestelli, “İzmir, Ege ve tüm Türkiye’nin ihracatının 2023 hedefleri doğrultusunda ivmelenmesi için çalışan bir anlayışın parçası olmaktan dolayı mutluyum” dedi.
 
Dünya ekonomisinin düşük büyüme sarmalından çıkamadığını, FED’in faiz artırım trendiyle birlikte gelişmekte olan ülkelerin finansman maliyetinin arttığını belirten Işınsus Kestelli, finansal piyasalarda oynaklığın riskli boyutlara yükseldiğini söyledi. Kestelli, böyle bir ortamda ihracata finansman ve sigorta sağlayan Türk Eximbank’ın misyonunun çok daha yaşamsal boyuta geldiğini dile getirdi.
 
İzmir Ticaret Borsası olarak Türkiye’nin tarımsal ürün ticaretinde dünyadaki payının artırılması konusunda bugüne kadar çok çaba sarf ettiklerini belirten Işınsu Kestelli, “Türk Eximbank ihracat sektörüne nakdi kredi ve kredi sigortası olmak üzere ülke ihracatına yaklaşık yüzde 23 oranında destek sağlıyor. Bu noktada Türk Eximbank’ın kurumsal desteğini ve işbirliğini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın