İşler: Terör saldırısının bir hedefi de turizm

Egeli turizmciler, İstanbul Ortaköy’de meydana gelen, 39 kişinin hayatını kaybetmesi, 65 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı terör saldırısını lanetledi. Turistik eğlence mekanında gerçekleşen terör saldırısının toplumsal barışın yanı sıra doğrudan turizmi hedef aldığını söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Terör saldırıları asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak” dedi.

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübüne yıl başı gecesi düzenlenen terör saldırısında bir polis memuru şehit oldu, 25’i yabancı uyruklu 38 kişi hayatını kaybetti. Olayda altısı ağır olmak üzere 65 kişi de yaralandı. Saldırıda hayatını kaybedenler arasında Türkler’in yanı sıra Suudi Arabistan, Irak, Hindistan, Tunus, Kuveyt, Kanada, Lübnan, Suriye ve İsrail vatandaşlarının bulunduğunu hatırlatan TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, şu görüşleri dile getirdi:

“İstanbulda ünlü bir eğlence merkezine, turistik bir mekana düzenlenen bu terör saldırısını lanetliyoruz. Olayda can verenlerden 25’i yabancı uyruklu, yani misafirimiz. Toplumsal barışın yanı sıra doğrudan turizmi hedef alan bu terör saldırısını lanetliyoruz. En temel insan hakkı olan yaşama hakkını elinden alan terörün amacı ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve toplumsal yapıyı sarsmak. Bir kez daha söyleyelim; terör saldırıları asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak. Terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.”
45 kez okundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın