Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne yeni röntgen birimi

Sağlık Bakanlığı ​İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği’ne bağlı Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Acil Servis’ine yeni röntgen birimi kuruldu. Yeni birim sayesinde Acil Servis’e gelen ve röntgen çektirmesi gereken kalan hastalar, ana blokta bulunan radyoloji birimine gitmek zorunda kalmayacak.

Teknik atölye yer değiştirdi

Alsancak Devlet Hastanesi’nde Acil Servis’in yanındaki teknik atölye, atıl durumda bulunan yakıt deposunun yeniden düzenlenmesiyle oluşturulan alana taşındı. Açılan alanda kurulan yeni röntgen birimi ile çalışanlar iş yükü ve zamandan kazanırken, hastalar da daha konforlu bir hizmet almaya başladı.
Hastaların acil servisten çıkmadan röntgen çekimlerinin gerçekleşmesini sağlayan birim, Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan (TAEK) çekim lisansı aldıktan sonra hizmete açıldı.

Öte yandan tarihi binada bulunan acil röntgen girişi, tarihi dokuya uygun olarak revize edilerek görsel bir bütünlük kazandırıldı. Teknik atölyenin kaldırılması sonrasında tadilatı tamamlanan alanda, günübirlik infüzyon odası, İş Sağlığı Güvenliği Birimi ve Kriz Odası, Biyomedikal Tüketim Depo, Klinik Mühendislik Birimi, Nöbetçi Teknisyen Odası oluşturuldu.

Yeni cihazlar hastaların hizmetinde

Hastane Yöneticisi ve Başhekim Op. Dr. Birol Durukan, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ile birlikte yeni birimleri ziyaret etti. Başhekim Durukan, sağlıkta dönüşüm programları kapsamında yeni açılan birimlerin, İzmir’in merkezinde bulunan ve hasta yoğunluğu çok olan hastanenin acil servisindeki işleyişini rahatlattığını söyledi. “Hastanede 134 adet hasta yatağı üç motorlu modern yataklarla değiştirildi. Yeni bir Doppler USG (Ultrasonografi) cihazı, EEG (Elektroensefalografi) ve EMG (Elektronöromyografi) cihazı da alınarak halkımızın hizmetine sunuldu” bilgisini veren Op.Dr. Durukan, diş ünitesinde de yenileme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Bir cevap yazın