Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları tanıtıldı

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları İzmir Kampüsleri, Swissotel Efes’te düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Tatar, Türkiye eğitim sistemine dair çok sayıda önemli noktaya değindi. Konuşmasında öğrenci-veli ihtiyacı odak noktasında biçimlenmiş bir eğitim modeli uygulayacaklarını söyledi.

Kurumun ezber bozan eğitim modeliyle rekabetçi, küresel pazara başarılı, küresel oyuncu yetiştirmeyi amaçladığını anlatan Faruk Tatar, kurumun hedeflerini,“Ege Üniversitesi’nde öğrenim gören toplam öğrenci sayısı kadar öğrenciye ulaşmak. Bilimsel anlamda rekabetçi bireyler yetiştirmek” diye açıkladı. Tatar, kurumun öğrencilere sağlayacağı eğitim hizmetlerini şöyle sıraladı:

“Maker, robotik, kodlama gibi eğitimleri üniversite altyapısı desteğiyle öğrencilere sağlamak. Anaokulunda ihtiyaca dayalı eğitim hizmeti sağlamak. İlköğretimde kodlama eğitimi verirken güçlü bir akademik altyapıdan yaralanmak. Türkiye’nin eğitimde ilklere öncü bir kurumu olmak ve bundan sonra da olmayı sürdürmek.”

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Şemsettin Ünal , özel kurumların birçok modelde öncü olduklarını da kabul ettiklerini belirterek onları rol model alarak yeni eğitim modelleri geliştirmeye çalıştıkları noktalar olduğunu söyledi. Ünal, Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı’nın eğitime katkı sağlama noktasındaki her projesinin ardında olacaklarını dile getirdi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, ”Yeni dünyaya yeni nesli akademik bakış içerisinde hazırlamak” anlayışının gerçekleştirilmesinde üniversite olarak her türlü altyapıyı sağlamaya ve projelere destekçi olmaya hazır olduklarını söyledi. Prof. Dr. Hoşcoşkun, bu başarılı projeyi yaşama geçirmede emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutladığını belirtti.
İşsizliğin en büyük sorunlardan biri olduğu günümüzde, 10 bin eğitimciye istihdam sağlama perpektifinin önemli olduğunu vurgulyan Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, “Geleceğimiz olan çocuklarımız FETÖ gibi terör örgütleri altında değil, üniversite çatısı altında akademik bakış açısıyla yetiştirilecek. Gelecek parlak ve kazançlı olacak” dedi.

Bir cevap yazın