16. Sinema Burada Festivali düzenlenecek

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri AŞ İZFAŞ, İzmir Enternasyonal Fuarı sırasında “Sinema Burada Festivali” düzenleyecek. İzmir Sanat Merkezi’ndeki festival kapsamında 31 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler sinemaseverlerle buluşacak.

Ünlü oyuncular Ahmet Mekin ve Serap Aksoy, bu yıl 16. kez düzenlenen Sinema Burada Festivali’nin onur konukları olacak. Festivali kapsamında “Genç Oyuncu Onur Ödülleri” Nazan Kesal ve Onur Saylak’a verilecek.

Sinema Burada Festivali kapsamında bu yıl ilk kez Hezarfen Film Galeri işbirliğiyle “Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi” düzenlenecek. Etkinlik, sinemaseverlere projelerini gösterme olanağı sunacak.

Dünyada hızla değişen film üretim stratejilerini genç sinemacılarla paylaşmayı hedefleyen çalışma, kısa film yapımcıları ve tutkunlarını bir araya getirecek. 4 Eylül 2016 günü gerçekleştirilecek atölye çalışmasıyla sanatın yaratıcı boyutu gözler önüne serilecek.

Tematik olma özelliğinin yanı sıra kısa film gösterimleri, sinema söyleşileri ve atölye çalışmaları İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle ücretsiz buluşacak. Girişler için ücretsiz davetiyeler her gösterimden bir gün önce İzmir Sanat Merkezi gişesinden sağlanabilecek.

Bir cevap yazın