Yunus Emre Mahallesi pazaryeri ve otoparkı açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karabağlar Belediyesi’nin ortak hizmet protokolü çerçevesinde Yunus Emre Mahallesi’nde yapımını tamamladığı pazaryeri ve otoparkı törenle hizmete girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2004 yılında kurulan Karabağlar ve Bayraklı ilçesinin adaptasyon sürecini tamamlaması için özel destek verdiklerini söyledi.

Yunus Emre Mahallesi pazaryeri ve otoparkının yapımı 6 milyon 117 bin liraya mal oldu. Tesisin maliyetinin yüzde 60’ını oluşturan 3 milyon 670 bin liralık kısmı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Tesisin açılış töreninde konuşan Aziz Kocaoğlu, bundan on yıl önce kentteki pazar esnafı adına böyle bir pazaryerini hayal etmenin bile mümkün olmadığını söyledi. Kocaoğlu, “Bu bizim belediyelerimizin çalışmasıyla gerçekleşti ve devam edecek. Birlikte çalışarak Karabağlar’ın nüfusuna uygun, gücünü yansıtacak, örnek bir ilçe olması için bütün altyapıyı tamamlamak üzere çalışıyoruz” diye konuştu.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, göreve geldikleri günden beri karşılaştıkları ekonomik sorunları Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun destekleriyle aştıklarını söyledi. Sürdürdükleri projeleri anlatan Selvitopu, amaçlarının Karabağlar halkına yaşamlarını rahat sürdüreceği olanakları sunmak olduğunu dile getirdi.

İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, pazaryerinin açılışının Yunus Emre Mahallesi için bir bayram günü olduğunu belitti. Erişen, “Halkımızın daha rahat daha huzurlu alışveriş yapması için verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Toplam 5 bin 300 metrekare alanda yapılan, 500 tezgah kapasiteli Yunus Emre Pazaryeri haftada üç gün açık kalacak. Pazaryerinin altında 147 araçlık otopark da bulunuyor.
33 kez okundu.

Bir cevap yazın