Mezarlıklarda akülü araç servisi

Mezarlık ziyaretine araçsız gelen vatandaşlar için akülü araba servisine başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Doğançay’daki pilot çalışmanın vatandaşlar tarafından beğenilmesiyle aynı sistemi Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda uygulayacak. Bayram günlerinde Karabağlar Mezarlığı’nda da akülü araç hizmeti verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Doğançay Mezarlığı’na araçsız gelen vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmeleri için akülü iki arabayla hizmet vermeye devam ediyor. İdari bina önünde bulunan ve görevli personel tarafından saat 08.30 ile 17.30 arasında gelen ziyaretçileri taşıyan akülü araçlar, özellikle yürüme zorluğu çekenler için büyük kolaylık sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 957 bin metrekarelik alanda gömüye açık olan ve içinde kimsesizler adasının da bulunduğu Doğançay Mezarlığı’nın ziyaret yoğunluğunun çok fazla olduğunu belirtt. Yetkililer, “Akülü araçlarımız hafta sonu da hizmet veriyor. Karabağlar’daki Paşaköprü Mezarlığı’nda da bayram günleri bir adet akülü aracımız bulunuyor. İki akülü aracımız da önümüzdeki günlerde Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda hizmete girecek” bilgisini verdi.
(Eİİ)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın