Büyükşehir’den Şirince ulaşımını rahatlatan çalışma

İzmir’in en önemli turistik beldelerinden olan Şirince’ye ulaşım, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla rahatladı. Beldeye giden virajlı ve dar yol belirli noktalarda genişletilerek asfaltlanırken, alternatif bir yol da düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımın, 2 milyon lira olduğu belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, turizmin önemli merkezlerinden Selçuk-Şirince Köyü’nün özellikle bahar ve yaz aylarında artan trafik yoğunluğu azaltmak için alternatif yol açtı. İl Özel İdaresi’nin kapanmadan önce sadece 4.5 kilometrelik kısmında çalışma yaptığı, 6.5 kilometrelik alternatif yola el atan Büyükşehir Belediyesi, kalan 2 kilometrelik bölümde zemini iyileştirerek yolu genişletti, asfaltını da tamamlayarak trafiğe açtı.

Çalışmayla heyelan olasılığı olan bölgelere istinat duvarı yapılırken, tehlikeli virajlara da bariyer yapılarak yol güvenli hale getirildi.

Alternatif yol trafiğe açılırken 6.2 kilometre uzunluğundaki mevcut yol da yeniden düzenlendi. Bu yolda zemin iyileştirme çalışması yapan Büyükşehir ekipleri, virajlara bariyer yaptı, belirli noktalarda yolu genişleterek asfaltladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın