Fotoğraf Arkadaşım sergisi engelleri kaldırdı


İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Garanti Bankası Fotoğrafçılık Kulübü işbirliğiyle düzenlenen, “Fotoğraf Arkadaşım” sergisi, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında açıldı. “Fotoğraf Arkadaşım” projesiyle bir araya gelen İzmir’deki her yaştan engelli birey, yaşamını objektiflere aktararak ortaya renkli görüntüler çıkardı. Engel tanımayan bireylerin keyifle gerçekleştirdiği proje, İnciraltı Engelliler Merkezi’nde görücüye çıktı.

“Arkadaşım olur musun?” projesiyle ilk adımlarını atan, “Fotoğraf Arkadaşım” ailesi, 28 kişinin katılımıyla yola çıktı. Katılımcılara keyifli vakit geçirmelerinin dışında, gözlem yapma yeteneği ve sorumluluk bilinci aşılamayı hedefleyen proje üç ay sürdü. Katılımcılar ve aileleri, büyük keyif aldıklarını belirttikleri projenin gelecek yıllarda da sürdürülmesini istedi.

Projeye destek vererek engellilere fotoğraf çekmeyi öğreten Garanti Bankası Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri, “Bu projeyle birlikte başarmayı hedefledik ve bu sayede aramızda bir bağ oluştu. Arkadaşlığımızın sadece projeyle sınırlı kalmasını istemiyoruz” diye konuştular.

Bir cevap yazın