İZKUŞ 7. Ulusal Karikatür Yarışması’na başvurular başlıyor

İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği tarafından geleneksel hale gelen İzmir Kuş Cenneti Ulusal Karikatür Yarışması’nın bu yılki teması “İzmir Kuş Cenneti’nde Havada, Karada, Suda Yaşam” olarak belirlendi. İzmir Kuş Cenneti 7. Ulusal Karikatür Yarışması’na katılacak adaylar başvurularını 31 Mayıs 2016 tarihine kadar yapabilecekler.

İzmir Kuş Cenneti’nin korunması, bozulan doğal alanların yeniden eski doğal haline getirilmesi, ulusal ve uluslararası tanıtımının sağlanması ve gelecek kuşaklara bozulmamış doğal alanlar olarak bırakılması amacıyla düzenlenen yarışma ulusal ölçekte, tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açık olacak. Karikatürlerin çizim tekniğinin serbest olduğu yarışmaya gönderilen eser ödül alsın ya da almasın iade edilmeyecek. Bir yarışmacı, en fazla 5 eser ile yarışmaya katılabilecek. Yarışma Seçici Kurulu, Haziran Ayı içerisinde toplanacak ve seçilen eserleri iki gün içerisinde www.izmirkuscenneti.gov.tr adresinden duyuracak. Kazanan yarışmacılar ödüllerini açılacak karikatür sergisinde törenle alacak. Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından seçici kurulun belirleyeceği karikatürlerden bir albüm de hazırlanacak.

Seçici kurulunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı ile birlikte önemli karikatüristler yer alacağı yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin 500, üçüncüye 2 bin ve üç adet mansiyon ödülü olarak bin TL verilecek.
(Eİİ)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın