MARBLE’a katılım İzmir’in güvenli kent oluşunun kanıtı

Alanında dünyanın üçüncü büyük fuarı olan Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE İzmir, bu yıl 32 ülkeden katılımcı, 84 ülkeden ziyaretçi ağırladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, MARBLE Fuarı’na katılımın İzmir’in güvenli kent oluşunun kanıtı olduğunu söyledi.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret AŞ (İZFAŞ) tarafından bu yıl 22. kez düzenlenen MARBLE İzmir, 139 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Fuar İzmir’de ikinci kez düzenlenen fuar, mermer ve doğal taş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya sahne oldu.

İZFAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE İzmir, bu yıl ABD’den Brezilya’ya, İsrail’den Çin’e, Rusya’dan Japonya’ya kadar tam 84 farklı ülkeden ziyaretçi ağırladı. Terör endişesiyle düşük kalacağı söylenen katılımın yüksekliği tüm endişeleri boşa çıkardı.

Bu yıl açık alanda yer alan mermer işleme makinelerinin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için 16 bin metrekarelik dev bir çadır kuruldu. Dış alanda stant açan yerli ve yabancı firmalar, ayak aralığı 40 metre olan çadır sayesinde, hafta sonu saatte 83 kilometre hızla esen rüzgara ve 45 metreküplük yağıştan da korunmuş oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, başarılı bir fuar düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Kocaoğlu, “Dünyayı İzmir’de buluşturan bu büyük katılım, kentimizin ne denli güvenli bulunduğunun da önemli bir göstergesi. Uluslararası tanıtımlarda hep bunun altını çiziyorduk. Bence bu yılki Marble’ın en büyük getirisi bu oldu” dedi.

Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE İzmir’i şu ülkelerden ziyaretçiler gezdi:

ABD, Almanya, Amerikan Samoası, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Britanya Virgin Adaları, Bulgaristan, Çad, Cezayir, Çin, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Fransa, Gana, Güney Afrika, Güney Kıbrıs, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İsrail, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kore, Kosova, Kuveyt, KKTC, Libya, Lübnan, Macaristan, Malezya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portoriko, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yemen, Yeni Zelanda, Yunanistan.
24 kez okundu.

Bir cevap yazın