Türkiye İnovasyon Haftası İzmir’de başlıyor

Türkiye İnovasyon Haftası’nın bu yılki ilk etkinliği 17-18 Mart 2016 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Ege İhracatçı Birlikleri ve Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla İzmir’de üçüncü kez düzenlenecek etkinliğe 10 bini aşkın kişinin katılımı bekleniyor.

Türkiye’de inovasyon konusunda farkındalık yaratmak ve başarılı projeleri kamuoyuyla buluşturmak amacıyla düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası 2016 Anadolu Buluşmaları’na bu yıl yine İzmir’den başlanıyor. 17-18 Mart 2016 tarihleri arasında “Sınırsız İnovasyon Sınırsız Potansiyel” temasıyla Swissotel İzmir’de gerçekleşecek etkinliğe konularında uzman çok sayıda konuşmacı katılacak. Trend Avcılığı kitabının yazarı Magnus Lindkvist, alibaba.com’un 2008 yılına kadar başkan yardımcılığını yürüten Porter Erisman gibi yabancı konuşmacıların yanı sıra, e-bebek.com Genel Müdürü Halil Erdoğmuş ve “Refika’nın Mutfağı”nın kurucusu Refika Birgül gibi Türkiye’den katılımcıların da yer alacağı etkinlikte inovasyonu yakalamanın ipuçları paylaşılacak. Eş zamanlı olarak düzenlenecek canlı workshoplar, girişimci-mentor buluşmaları, öğrenci-işadamı buluşmaları, dijital workshop, maker hareketi, tasarım workshop etkinlikler ile organizasyonun daha interaktif olması sağlanacak.

Çevre, gastronomi ve çocuk konuları ele alınacak

Bu yıl ilk kez çevre, gastronomi ve çocuk konularının da işleneceği etkinlikler, Magnus Lingsvith’in “Sınırsızlık Masalı” konferansıyla başlayacak. İki gün devam edecek etkinliklerde ayrıca, “Globalde İz Bırakan Türkler”, “Sinema-Dizi-Pazarlama”, “Çevrenin Sesine İnovasyonla Kulak Ver”, “Çocuğun Hayal Gücü, İnovasyonun Gerçek Gücü”, “Tasarımı Markalaştıranlar”, “Sıradışı Kadınlar”, “Girişimciliğin Şifreleri Çözülüyor”, “Globalleşen Türk Mutfağı” başlıklı konferans ve seminerler olacak.
İzmir’de ilki 2014 yılında gerçekleşen etkinliklere 5 bin kişi katılmıştı. Geçtiğimiz yıl 9 bin kişinin takip ettiği organizasyona bu yıl 10 binin üzerinde kişinin katılması bekleniyor.
(Eİİ)

Bir cevap yazın