MEV Koleji’nde 35. Yıl Satranç Turnuvası

Milli Eğitim Vakfı (MEV) 35. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 35. Yıl Satranç Turnuvası düzenlendi. Vakfın kurduğu ilk özel okul olan MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları’nda düzenlenen turnuvada, dört ayrı kategoride toplam 158 öğrenci yarıştı.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) hakemlerinin gözetiminde düzenlenen 35. Yıl Satranç Turnuvası’nda ”süper minikler”, ”minikler”, ”yıldızlar” ve ”liseler” kategorilerindeki karşılaşmalar büyük ilgi gördü. İzmir’in yanı sıra Manisa ve Balıkesir’den katılan sporcular yedi tur oynanan turnuvada karşılaştı.

Turnuvaya katılımın ön şartı olan kitaplarını getiren öğrenciler, kitapları bir okula bağışlanmak üzere kayıt masasına teslim ederek satranç karşılaşmalarını yaptı. MEV Satranç Turnuvası’na katılan tüm sporculara “35.Yıl Özel Katılım Belgesi” verildi.

”Süper minikler” kategorisinde Ufuk Gelen birinci, Mert Ceyhan ikinci, Murat Şehmus Kemerli üçüncü oldu. ”Minikler” kategorisinde Yankı Taşpınar birinciliği, Mert Şencan ikinciliği, Hasan Güneş Anacak da üçüncülüğü elde etti. ”Yıldızlar” kategorisinde Onur Candar birinci, Alp Gazibey ikinci, Ulviye Yaren İşler de üçüncü oldu. ”Liseler” kategorisinde Muhammet Bilal Uygun birinciliği, Berk Çınar İkinciliği, Arda Tanbay Akın da üçüncülüğü elde etti.

Dört kategoride de dereceye giren sporculara madalya, kupa ve hediye çeklerinden oluşan ödüllerini Milli Eğitim Vakfı kuruluş günü olan 19 Şubat 2016 Cuma günü MEV Koleji Konferans Salonu’nda düzenlenen törende alacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın