Alsancak’ta “Ucuz otopark, ücretsiz servis” dönemi başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezindeki kapalı otopark kullanım alışkanlığını artırmak ve özel araçların yol güzergahlarına park etmelerini önlemek amacıyla Alsancak Kahramanlar bölgesine yönelik eylem planı uygulamaya kondu. “Park et, ringle devam et” adı verilen proje kapsamında, Kahramanlar Otoparkı’nı merkez alarak Alsancak’taki dört kapalı otoparkı birbirine bağlayan ücretsiz ring seferlerine başlandı.

Ring araçları Kahramanlar Kapalı Otoparkı’ndan hareket ederek sırasıyla, Kültürpark 26 Ağustos Kapısı karşısı, Lozan Meydanı, Gazi İlköğretim Okulu (Plevne Bulvarı ile Talatpaşa Bulvarı kesişimi), Alsancak Tam Otomatik Otoparkı (Ali Çetinkaya Bulvarı üzeri) ve Alsancak Spor Salonu duraklarına uğruyor. Ring seferi, başlangıç noktası olan Kahramanlar Katlı Otoparkı’nda tamamlanıyor.

Dört servis aracıyla başlayan uygulamadan yararlanabilmek için abonelik kartı veya günlük otopark fişinin gösterilmesi yeterli oluyor. Servisler 07.00-23.00 saatleri arasında hafta içi ve Cumartesi günleri 10 dakika, Pazar günleri ise 30 dakika arayla sefer yapıyor.

Uygulamaya paralel olarak 1200 araçlık kapasitesiyle kentin en büyük kapalı otoparkı niteliğindeki Kahramanlar Otoparkı’nın giriş ücretleri 4 liraya, aylık abone bedeli de 150 liradan 100 liraya indirildi. Söz konusu uygulamayla, yüksek kapasitesine rağmen doluluk oranı yüzde 5’ler düzeyinde seyreden Kahramanlar Kapalı Otoparkı’nın çekiciliğinin artırılması amaçlanıyor.
(Eİİ)
8 kez okundu.

Bir cevap yazın