Polat: Güvenlik kaygıları ön planda

Merkezi İzmir’de Bulunan Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (YOLDER) 3. Olağan Genel Kurulu, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Alsancak Kültür Merkezi’nde toplandı. Yeni yönetim ve Denetim kurullarının belirlendiği genel kurula Devlet Demiryolları (TCDD) Yol Dairesi’nin Türkiye’nin dört bir yanındaki birimlerinde görev yapan demiryolu yapım, bakım ve onarım personeli demiryolcular katıldı.

Genel kurulun bölge coğrafyasının ve ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartlar altında gerçekleştirildiğini belirten YOLDER Başkanı Özden Polat, “Ülkemizin doğusunda cereyan eden olaylar biz demiryolcuları da çok etkiliyor” diye konuştu. Yaşanan mesleki sorunlar yanında son zamanlarda güvenlik kaygılarının ön plana çıktığını söyleyen Polat, “Bu durumun bir şekilde sona ermesi, barışın gelmesi, insan ölümlerinin olmaması ortak dileğimiz. İnşallah kısa zamanda rahat edeceğimiz ortamlara, huzur ortamına kavuşuruz” dedi.

Genel kurulda, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 30 Temmuz 2015 günü bölücü terör örgütü mensuplarının demiryolu hattına yaptığı bombalı ve silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hat Bakım Onarım Memuru Nejdet İnanç da anıldı. Kamu emekçilerini hedef alan terör eylemlerini bir kez daha şiddetle kınadıklarını belirten YOLDER Başkanı Özden Polat, “Terör örgütleri, masum insanları, kamu emekçilerini hedef alan eylemlerine derhal son vermeli” diye konuştu.

YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özdan Polat, ülkemizde demiryolu yatırımları ve tren hızları artarken yol personelinin artan sorunlarla karşılaştığını ve haksızlıklara uğradığını anlattı. Bu nedenle yol personelinin YOLDER’de örgütlendiğini söyleyen Polat, “İhtiyaca binaen Temmuz 2009’da, İzmir’de kurulan ve altı yılı geride bırakan YOLDER, bugün 700’ü aşkın üyesinin de desteğiyle yoluna kararlılıkla devam etmektedir” dedi.

Derneğin üç yıl içinde gerçekleştirdiği etkinlik ve çalışmaları anlatan Özden Polat, Erasmus+ Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’na başvurdukları “e-RAIL” adlı mesleki eğitim projesinin Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildiğin hatırlattı. Polat, ulusal mesleki yeterliliklere uygun eğitim programlarının hazırlanması ve e-öğrenme tabanlı uygulanmasını hedefleyen projenin tümüyle Avrupa Birliği hibe fonuyla gerçekleştirildiğini dile getirdi. Özden Polat, onuncu sayısı yayımlanan Gazete YOLDERİZ’in yol personelinin sesini duyurduğunu söyledi.

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (YOLDER) 3. Olağan Genel Kurulu’nda seçime tek listeyle gidildi. YOLDER Yönetim Kurulu Özden Polat’ın başkanlığında Suat Ocak, Ferhat Demirci, Ramazan Yurtseven, Muhittin Kavak ve Serdar Yılmaz’dan oluştu. Hüseyin Durdu, Yusuf Ziya Altıntuğ, Orhan Yalavuz da YOLDER Denetim Kurulu’nu oluşturdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın