Nineler, dedeler ve torunlar Kordon’da buluşacak

Kuşaklar Arası Dayanışma Girişimi 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde dedeler, nineler ve torunları bir araya getirecek bir etkinliğe hazırlanıyor. Girişim adına açıklama yapan Senih Özay, Mehmet Refik Soyer ve Feyzi Hepşenkal,1 Ekim 2015 Perşembe günü saat 14.00-17.00 arasında gerçekleştirecekleri “Torununu Al Gel” etkinliğine tüm İzmirlileri davet etti.

Yapılan açıklamada etkinliğe ilişkin şu bilgiler yer aldı: “Kuşaklar Arası Dayanışma Girişimi olarak, dedeler, nineler ve torunlarıyla birlikte, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlayacağız. Bu amaçla 1 Ekim Perşembe günü saat 14:00 – 17:00 arasında, Alsancak Vapur İskelesi ile Gündoğdu Meydanı arasındaki çimlik alanın bir bölümünde, şirin bir buluşma gerçekleştireceğiz. Biraz oyun oynayacak, biraz masal anlatıp dinleyecek, biraz dans edecek yaşlılarımız ve çocuklarımız…”

Yaşam koşullarının dayatmasıyla ortadan kalkan büyük aile olgusunu canlandırmaya çalıştıklarını vurgulayan Kuşaklar Arası Dayanışma Girişimi sözcüleri, çimlerin üzerine minder yayarak oturacaklarını ve gelenlere börek-çörek, süt-ayran ikramı yapılacağını belirtti.

Bir cevap yazın