Kamuda bayram tatili dokuz güne çıktı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlarının Kurban Bayramı tatili dokuz güne çıktı. Başbakanlık’tan yapılan duyuruya göre, kamu çalışanları 21 Eylül 2015 Pazartesi gününden başlayarak 2,5 gün idari izinli sayılacak.

Başbakanlık duyurusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında gerekli önlemlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması istendi. Duyuruda, “Kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılacaklardır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir” denildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 20 Ağustos 2015 günü yaptığı açıklamada, 14 Eylül 2015 Pazartesi günü açılması planlanan okulların iki hafta geç açılmasının kararlaştırıldığını açıklamıştı. Davutoğlu, kötü bir yıl geçiren turizimcilerin talebi ve Kurban Bayramı nedeniyle okulların 28 Eylül 2015 Pazartesi günü açılmasına karar verdiklerini söylemişti.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar 28 Eylül 2015 günü işbaşı, ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrenciler de ders başı yapacak.
31 kez okundu.

Bir cevap yazın