Şakir Süter Gazetecilik Yarışması başvuruları sona eriyor

Bergama Belediyesi tarafından Bergamalı gazeteci – yazar merhum Şakir Süter anısına, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması için başvurular sona eriyor. Adaylar yarışmaya “haber, inceleme – araştırma, röportaj, karikatür, fotoğraf” kategorilerindeki çalışmalarıyla katılabiliyor.

Bergama Belediyesi’nin düzenlediği yarışmayla belediye haberleri yapan gazetecilerin özendirilmesi ve başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor. Yarışma, İzmir ve ilçelerindeki basın – yayın organlarında çalışan gazetecilerin, 15 Temmuz 2014 – 15 Temmuz 2015 tarihleri arasındaki çalışmalarını kapsıyor.

Haberlerin içeriğinin İzmir ili ve bağlı ilçe belediyeleri ile ilgili olması koşulu aranıyor. Adayların çalışmalarını en geç 7 Ağustos 2015 Cuma günü saat 17.30’a kadar Bergama Belediyesi Basın Bürosu’na teslim etmesi veya posta yoluyla iletmesi gerekiyor. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna Bergama Belediyesi’nin www.bergama.bel.tr alan adlı web sitesinden ulaşılabiliyor.

Eserler başvuru sürecinin sonunda ön jüri ve büyük jüri tarafından değerlendirilecek. Şakir Süter’in ölüm yıldönümü olan 27 Ağustos 2015 Perşembe günü düzenlenecek ödül töreninde beş kategorinin dışında ayrıca Bergamalı gazeteci merhum Ahmet Ünaleroğlu ve Bergama Belediyesi adına da özel ödül verilecek.

Bir cevap yazın