Yassıcaada seferleri Pazartesi dışında hergün

Günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olarak tanımlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, konuklarını ağırlamayı sürdürüyor. 20 Haziran 2015 Cumartesi günü başlayan Yassıcada seferleri, Ramazan ayı nedeniyle 19 Temmuz 2015 gününe kadar hafta sonları yapıldı. 21 Temmuz – 6 Eylül 2015 tarihleri arasında ise Pazartesi günleri dışında her gün seferler düzenlenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Grand Plaza Turizm AŞ tarafından işletilen Yassıcaada Tesisleri’ne İZDENİZ AŞ’nin vapur seferleriyle ulaşılıyor. Vapurlar, 08.30’da Karşıyaka İskelesi’nden, saat 09.00’da Üçkuyular İskelesi’nden hareket ediyor. Yassıcaada seferlerinin biletleri, Karşıyaka, Üçkuyular ve Konak iskelelerindeki satış noktalarından çalışma saatleri içinde alınabiliyor.

Yassıcaada’dan dönüş saati 17.45 olarak belirlendi. Gidiş-dönüş ücreti dahil 16.5 TL olan Yassıcaada tatilinden 7 yaş altı çocuklar, anne babalarıyla birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek serbest seyahat belgesiyle ücretsiz yararlanabiliyor.

400 metrelik kumsala sahip Yassıcaada’da günübirlik tatil yapmak isteyenler yiyeceklerini kendileri getirebilecekleri gibi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza AŞ tarafından işletilen kafeteryadan sağlayabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, tatilcilerin sağlık ve güvenliği için güvenlik görevlilerinin yanı sıra bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibiyle cankurtaran hazır bulunduruyor.
41 kez okundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın