Hatay Pazaryeri’nde tezgah yerleri kurayla belirlendi

Konak Belediyesi’nce üst örtüsü tamamlanarak geçtiğimiz ay hizmete açılan Hatay Kapalı Pazaryeri’nde satış yapacak esnafın tezgah yerleri kurayla belirlendi. Hatay’da haftanın üç günü semt pazarı kurulacak. 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü manav ve şarküteri esnafı ilk kez tezgah açacak.

Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde, noter huzurunda gerçekleşen kura çekimine İzmir Pazarcılar Esnafı Odası Yöneticileri, Konak Belediyesi bürokratları ile pazarda satış yapacak esnaf katıldı. Toplam 992 pazarcı esnafının katıldığı noter huzurundaki kura çekiminde hangi esnafın pazaryerindeki hangi tezgahta yer alacağı belirlendi.

Konak Belediyesi Encümeni, Hatay Kapalı Pazaryeri’nde haftanın üç günü semt pazarı kurulmasınını kararlaştırmıştı. Buna göre, pazarda Pazartesi ve Perşembe günleri manav ve şarküteri esnafı, Salı günü ise tuhafiye ve zücaciye esnafı tezgah açacak. Artık Hatay semtinde sokakta pazar kurulmasına izin verilmeyecek.

Pazarcı esnafını uyaran Konak Belediyesi yetkilileri, bir gece önceden gelerek hazırlık yapmanın yasak olduğunu anımsattı. Yetkililer, snaftan pazarın kurulacağı günün erken saatlerinde gelinmesini ve bölge sakinlerini rahatsız edecek gürültü kirliliği yaratmadan tezgahlarını açmalarını istedi.

Pazarcı esnafın temizlik konusunda titiz davranılmasını isteyen Konak Belediyesi yetkilileri, çöp yığınları oluşturulmaması ve belediye temizlik işçilerine bu konuda destek olmalarının beklendiğini dile getirdi.
19 kez okundu.

Bir cevap yazın