Karşıyaka Afet Evleri Bölgesi’nde sevindiren yatırım

Karşıyaka Belediyesi sınırları içinde bulunan Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki Afet Evleri bölgesinde yapılan yeşil alan düzenlemesi ve yeni yol çalışması, vatandaşları sevindirdi.

5 bin vatandaşın yaşadığı bölgeye belediye tarafından 8 bin metrekare parke taşı döşenirken, 2 bin metrekare de yeşil alan çalışması yapıldı.Bölgedeki parkların yenilenmesi ise en çok çocukların yüzünü güldürdü.

Yoğun araç trafiğinin bulunduğu 7563 sokaktaki 5 metrelik araç yoluna alternatif olarak 6 metre genişliğinde, 500 metre uzunluğunda yeni bir yol da oluşturuldu.

Öte yandan bölgedeki su taşkınlarını önlemek için su kanaletleri ve ızgaralar yenilendi, toprak kaymasını önlemek için 150 metrelik istinat duvarı örüldü.

Afet Evleri’nin 20 yıldan beri ihmal edilen bir bölge olduğunu dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yapılan çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: “Bir tane Karşıyaka var ve biz Karşıyaka’nın her bölgesine eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Afet Evleri, 20 yıldan bu yana ihmal edilen, mağdur bırakılan bir bölgemiz. Altyapı ve üst yapı sorunlarının farkındaydık ve çalışmalarımızı hızlı bir şekilde, neredeyse tamamladık. Bu zamanda, yolların kapanması ve yurttaşlarımızın sağlıksız koşullarda yaşaması kabul edilemez bir durumdu. Çalışmaların ardından bölgeyi gezdiğimizde vatandaşlarımızın, çocuklarımızın gözlerinin içinin güldüğünü gördük. Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratıyoruz ve sorunları çözmeye de devam edeceğiz.”
46 kez okundu.

Bir cevap yazın