Üstü örtülen Hatay Pazaryeri hizmete açıldı

Konak’ın en büyük pazarlarından biri olan Hatay Pazarı, yapılan düzenlemelerle modern görünüme büründü. Kapalı pazaryerinin üst örtüsü Konak Belediyesi’nce tamamlandı. 3 bin 200 metrekare alana sahip kapalı pazaryeri düzenlenen görkemli bir törenle hizmete girdi.

Açılış töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, üst örtüsü tamamlanan pazaryerinin haftanın üç günü pazar işlevi göreceğini, bugünler dışında kalan günlerde ise çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacağını söyledi. Pazarcılar Odası’na ve pazarcı esnafa teşekkür eden Pekdaş, pazarın perşembe günü giyim ve züccaciye, salı ve cumartesi günleri ise gıda ürünü satan pazarcı esnafa ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

Hatay Pazaryeri’nin İzmir için bir gelenek olduğunu anlatan Sema Pekdaş, “Göreve başladıktan 14 ay sonra pazaryerini tamamlayarak bugün karşınıza çıktık” dedi. Pekdaş’ın verdiği bilgiye göre, çalışmalarda 110 ton galvanizli çelik konstrüksiyon üzerine 5 bin 200 metrekare membran üst örtü yapıldı. Açılış törenin sanatçı Şevval Sam bir konser verdi.
20 kez okundu.

Bir cevap yazın