Sağlıklı nesiller için 21 branşta eğitim verilecek

Çocuklarının yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesini, aynı zamanda ekonomik şartlarda ve güvenilir bir ortamda spor yapmasını isteyen ailelerin adresi bu yıl da İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olacak. 15 Haziran’da açılacak ve 11 ayrı merkez, 21 branşta eğitim verilecek yaz spor okullarına rekor katılım bekleniyor. Her gelir grubundan ailenin yararlanabilmesi için kurs ücretleri yüzme, tenis, kano ve kondisyon hariç tüm branşlarda 20 TL olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl 25 bin kişiye spor olanağı sağlayan yaz spor okullarında bu yılki hedef 30 bine ulaşmak.

Kültürpark’ta bulunan Celal Atik Spor Salonu’nun yanı sıra Evka-4 Spor Salonu, Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı, Bostanlı Tenis Kortları, Seha Aksoy Atletizm Sahası, Yeşilyurt Sahası, Bornova Rekreasyon Alanı, Bayraklı Sahası, İnciraltı, Asarlık ve Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu’nda verilecek eğitimlerde İzmirli çocuklar, basketbol, futbol, cimnastik, sağlıklı yaşam, tekvando, judo, satranç, aerobik-pilates, halk oyunları, tenis, voleybol, kondisyon, atletizm, hentbol, zumba, kano, badminton, güreş ve yüzme dallarında yaz boyunca spor yapma olanağı bulacak.

15 Haziran Pazartesi günü kapılarını açacak İzmir Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda kayıtlar, tüm hızıyla devam ediyor. Yaygın olarak spor yapma olanağından daha çok kişinin faydalanabilmesini hedefleyen organizasyonda branşlara ve yaş gruplarına ilişkin ayrıntılı bilgi İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün web sitesi www.izmirbsbspor.org adresinden edinilebildiği gibi aşağıdaki merkezlerden de telefonla bilgi alınabiliyor.

Celal Atik Spor Salonu: 425 04 21
Evka-4 Spor Salonu: 351 38 66
Bostanlı Tenis Kortları: 362 48 28
Bornova Rekreasyon Alanı: 293 38 76
Ord.Prof.Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı: 425 04 21
Seha Aksoy Atletizm Sahası: 425 04 21
Yeşilyurt Sahası: 228 75 75
Bayraklı Sahası: 345 87 47
Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu: 425 04 21
Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu: 425 04 21
İnciraltı: 425 04 21

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kurslarını düzenlediği Celal Atik Spor Salonu yanındaki havuz, sezon öncesi yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Çevre gölgelikleri artırılan, zemini yenilenen ve etrafındaki seramikleri elden geçirilen havuz, yeni öğrencilerini beklemeye başladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın