Şehidin adı ailesinin yaşadığı sokağa verildi

Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz ay Malatya’da yaşanan uçak kazasında şehit olan İzmirli Pilot Üsteğmen Onur Özkaya’nın ismini İnönü Mahallesi’nde ailesinin de yaşadığı sokağa verdi. İnönü Mahallesi 6753 Sokak’ta düzenlenen sessiz ve hüzünlü törene, şehit pilot Özkaya’nın annesi Aynur Özkaya, babası Cengiz Özkaya, aile bireyleri ve sevenlerinin yanı sıra, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı. İzmirli şehidin adı ve özgeçmişi, sokağın hemen başında kendisi için hazırlanan tabelaya çakıldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, şehit acısının tüm yürekleri yaktığını belirterek “Kahraman şehidimize manevi görevimizi yapmak ve onun adını sonsuza kadar yaşatmak istiyoruz” dedi. Acılı aile bireyleri de gösterilen hassasiyetten ötürü teşekkür etti.

Aslen İzmir Aliağalı olan Onur Özkaya, Ankara Altındağ’da doğdu. İlköğrenimine Ankara’da başlayıp İstanbul’da bitirdi. Orta ve lise eğitimini Gazi Osman Paşa Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Hava Harp Okulu’na başlayıp, 2006 yılında mezun oldu. 2006-2008 yılları arasında İzmir Çiğli Uçuş Okulu’nda eğitim aldı. 2008 yılından, şehit olduğu 25.02.2015 gününe kadar Malatya 7. Ana Jet Üstü Komutanlığ’’nda F4 pilotu olarak görev yaptı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın