Efsanelerin mücadelesi nefes kesti

Uluslararası Bergama Veteran Basketbol Turnuvası, bir diğer adıyla Pergamon Cup takımların kıyasıya mücadelesi ile renklendi. Hüseyin Beşok, Tamer Oyguç, Cenk Duraklar, Zaza Enden, Murat Aşkın gibi basketbolun efsane oyuncularının yer aldığı takımların mücadele ettiği turnuvada bu yılda gelenek bozulmadı. Galatasaray İstanbul ile Antalya İmza Koleji (+40 Erk.) arasında oynanan zorlu final karşılaşmasında rakibini mağlup ederek Galatasaray bu yılki turnuvanın da şampiyonu oldu. Bayanlarda ise As Bergama ile K.S.K Belediye Veteran takımları arasında oynan final karşılaşmasında As Bergama şampiyonluğu elde etti.

Birçok kategoride ödüllerin verildiği final müsabakalarını Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Belediye Başkan Yardımcıları Ali Kahyaoğlu ve Ümit Atlam, Belediye Meclis Üyesi Mahmut Esat Ülge taraftarlarla birlikte izleyerek heyecana ortak oldu.

Bergama’nın her yıl farklı etkinliklerle birçok misafiri konuk ettiğini belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, özellikle spor etkinliklerinin Bergama için ayrı bir yeri olduğunu Türkiye’de bir ilk olan bu turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Hüseyin Beşok, Tamer Oyguç, Zaza Enden gibi Türk sporuna ve basketboluna gönül vermiş efsane oyuncuların Bergama’da bu etkinlikte yer almasının geleceğin genç yetenekleri için örnek teşkil ettiğini belirten Başkan Gönenç, “Eminim ki ileriki yıllarda Bergama’dan da basketbolda efsane olabilecek isimler çıkacaktır. Bergama Belediyespor bünyesinde her alanda yetişen genç yeteneklerimiz bugün baktınız zaman hem ulusal hem de uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazanıyorlar. Bizler Bergama Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduk ve genç yeteneklerimizin de yanında olmaya devam ediyoruz. Turnuvaya katılan bütün takımlara, organizasyonda büyük emeği olan basketbol hakemlerimizden Ufuk Akyüzée, yarışmalarda oyunculara sponsor olan Barilla’ya ve yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum tüm sporcularımızı kutluyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın