Yayalara dönük ahşap iskelelere tekneler yanaşmayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nın Karataş’tan Üçkuyular’a kadar uzanan kıyı kesiminde beş ahşap iskele yaptıracak. “İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi” kapsamında yayalara dönük nostaljik iskelelere tekneler yanaşmayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mavişehir’den İnciraltı’na uzanan 40 kilometrelik kıyı şeridine ilişkin İzmirdeniz Projesi yaşama geçiriliyor. İzmirliler’in denizle ilişkisini güçlendirmek ve Körfez’i kıyılarıyla birlikte ele alıp bir bütün olarak tasarlamayı hedefleyen proje Mavişehir’den İnciraltı’na uzanan 40 kilometrelik kıyı şeridini kapsıyor.

“İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi” çerçevesinde Pasaport, Konak Pier – Karataş ve Üçkuyular – Göztepe İskele arasındaki kıyılar düzenlendi. Proje kapsamında, Karataş’tan Üçkuyular’a kadar uzanan kıyı şeridinde beş ahşap iskele yapılacak. Bu iskelelerin yapımı için 13 Kasım 2014 günü ihaleye çıkılacak. Teknelerin yanaşmayacağı ahşap iskelelerin yapımına başlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğundaki iskelelerden birini Göztepe sahilinde kuracak. Karataş – Karantina bölgesinde ve Susuzdede önlerinde ikişer tane olmak üzere beş iskelenin yapımı gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine göre, ahşap iskeleler, İzmirliler’in denizle buluşmasında önemli rol üstlenecek.
45 kez okundu.

Bir cevap yazın