Alsancak trafiği tünelli karayolu alt geçidiyle rahatlayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Vahap Özaltay Meydanı’nda kilitlenen Alsancak trafiğini rahatlatmak için hareket geçti. Vahap Özaltay Meydanı tünelli karayolu alt geçidiyle Liman Caddesi’ne bağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 550 metrelik tünelli karayolu alt geçidi uygulama projelerinin hazırlanması amacıyla 17 Ekim 2014 günü ihaleye çıkılacak. Bu bölgedeki yoğun trafiğe nefes aldırması hedeflenen proje ihalesinin tamamlanmasının ardından yapım işleri ihale edilecek.

Proje kapsamda Talatpaşa, Şair Eşref ve Ziya Gökalp bulvarlarının kesişim noktasında bulunan Vahap Özaltay Meydanı’ndan başlayarak Liman Caddesi’ne bağlanacak 550 metrelik tünel inşa edilecek ve karayolu yerin altına alınacak. Üst bölgede kalan alan yayalaştırılacak ve tramvay ulaşımı için kullanılacak. Ayrıca bu alanda bisiklet yolları oluşturulacak.

Proje uygulandığında, Şair Eşref Bulvarı’ndan bir giriş ve bir çıkış, Talatpaşa’dan bir çıkış, Ziya Gökalp Bulvarı’ndan bir giriş olmak üzere tünel içinde trafik dört şeritli akacak.

Bir cevap yazın