TGF İsmail Sivri Gazetecilik Yarışması sonuçlandı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından kurucu başkanı adına bu yıl üçüncüsü düzenlenen İsmail Sivri Gazetecilik Yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin dört bir yanından eserlerin katıldığı yarışmada yedi dalda sekiz gazeteci ödüle layık görüldü.

2013 yılı eserlerinin değerlendirildiği Türkiye Gazeteciler Federasyonu İsmail Sivri Gazetecilik yarışmasında; Haber ödülünü Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi’nden Nermin Akkaya alırken, bu dalda Sinop Haber 57 Gazetesi’nden Hikmet Kurada Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

İzmir Ege Telgraf Gazetesi’nden Saadet Erciyas, “Demiryollarının babası Behiç Erkin’e vefa borcumuz var” başlıklı yazısıyla araştırma inceleme ödülüne değer bulundu. Röportaj ödülü ise Habertürk Gazetesi’nden Ahmet Yukuş’a verildi. Fotoğraf dalında Milliyet Gazetesi’nden Arif Arslan ödül alırken, sayfa düzeni dalında da Yeni Asır Gazetesi’nden Melih Demirtaş ödüllendirildi.

İsmail Sivri Gazetecilik Yarışması’nda Spor Haberi dalında Karadeniz’de Son Nokta Gazetesi’nden Salih Tezcan ödüle layık görüldü. TV Program Dalı ödülü Eskişehir Kanal 26 televizyonunda yayınlanan programı ile Yasemin Şenol Bideci’ye verildi.

TGF 2. İsmail Sivri Gazetecilik Yarışması’nda dereceye giren gazetecilerin ödülleri 12 – 14 Eylül tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirilecek TGF Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda verilecek.

“Barış Sürecinde Medyanın Rolü” konulu geniş katılımlı bir panelin de düzenleneceği Diyarbakır’daki toplantıya ve ödül törenine başta federasyona üye meslek örgütlerinin başkanları olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda gazetecinin katılması bekleniyor.

Bir cevap yazın