Faytonlar kent merkezinde turlamaya başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken nostaljik faytonların güzergahını genişletti. Faytonların Birinci Kordon’la sınırlı güzergahı, 1 Ağustos 2014 gününden başlayarak tarihi akslar ve Kültürpark’ı da içine alacak biçimde genişletildi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karara göre faytonlar, kentin tarihi akslarının yanı sıra Kültürpark’a da girebilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, alınan bu kararda, 29 Haziran 2014 tarihinde uygulanmaya başlanan yeni ulaşım düzeniyle birlikte şehir içi trafiğinde yaşanan rahatlamanın da etkin rol oynadığı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZULAŞ AŞ’ye ait 12 fayton kent içi deneme seferlerini sürdürüyor. Faytonlar, Vasıf Çınar, Plevne Bulvarı, Talatpaşa Caddesi, Şair Eşref Bulvarı, Uluslararası İzmir Fuarı süreci dışında Kültürpark ve çevresi, Basmane Meydanı ve çevresi, Ayavukla Kilisesi, Oteller Sokağı, Agora, Kemeraltı ve çevresini içine alan daha geniş bir bölgede sefer yapabilecek.

Bir cevap yazın