İsmail Sivri yedinci ölüm yıldönümünde anıldı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne (İGC) 14 yıl başkan olarak hizmet veren gazeteci-yazar İsmail Sivri, ölümünün yedinci yılında anıldı. Alsancak’taki heykeli başında gerçekleşen anma törenine Sivri’nin meslektaşları, dostları ve ailesi katıldı.

Törende konuşan TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atila Sertel, “İsmail Sivri, bizim için bir öğretmendi. Federasyon kurucu başkanı ve yazardı. İyi bir gazeteci, iyi bir babaydı. Adam gibi adamdı” dedi. İsmail Sivri’nin adının yaşatılması için hem İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak hem de Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak yarışma düzenlediklerini anımsatan Sertel, şunları söyledi:

“İsmail Sivri, engin yürekli, vefalı bir insandı. Bizler de ona olan vefa borcumuzu ödemek ve adını yaşatmak için İsmail Sivri adına Cemiyet olarak öykü yarışması, Federasyon olarak da gazetecilik yarışması düzenliyoruz. Yine basın müzemizde adına oluşturduğumuz oda da eşyaları sergileniyor. Yaşarken iyi işler yapan, etrafına ışık saçan insanlar öldükten sonra da iyiliklerle, güzelliklerle anılıyor. İsmi daima yaşıyor. İsmail Sivri böyle bir insandı. Ruhu şad olsun.”

İzmir Sevenleri Platformu Başkanı Sancar Maruflu da, “Onu anlatmak çok zor. Yüzü her zaman gülüyordu. Kızgınlıkları, küskünlükleri sona erdiren boyu küçük, aklı büyük bir insandı. Tam bir cumhuriyet beyefendisiydi. Ölümünün yedinci yılında onu bir kez daha rahmetle anıyoruz” diye konuştu. İsmail Sivri’nin kızı Hikmet Gökmen de, babasıyla her zaman gurur duyduklarını belirterek, “Bu kadar iyi özelliği olan bir babanın kızı olmak benim için büyük onur. O herkesin babasıydı. Biz onu yedi yıldır özlüyoruz” dedi.

TGS İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, eski Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi de İsmail Sivri ile ilgili anılarını paylaştı. Konuşmaların ardından İsmail Sivri’nin heykeline kırmızı karanfil bırakıldı.

Bir cevap yazın