Ana Sayfa Güncel Haberler Karşıyaka'da en güzel bahçe ve balkonlar ödüllendirildi

Karşıyaka’da en güzel bahçe ve balkonlar ödüllendirildi

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması’nda dereceye girenler Mavişehir Tay Park’ta gerçekleştirilen törende açıklandı.

Birbirinden güzel balkon ve bahçe arasından dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar verdi. Akpınar “Daha yeşil ve çiçek gibi bir Karşıyaka yaratmak istiyoruz” dedi.

Yarışmada balkon, apartman bahçesi ve ev bahçesi kategorilerinde, toplam 36 aday arasından ödüle layık görülen ailelere hediye çeki, çiçek ve çiçek bakım ürünleri ile bahçe mobilyaları hediye edildi.

En Güzel Balkon dalında Burcu Taşkıran, En Güzel Bahçe dalında Gülin Çolak, En Güzel Apartman Bahçesi dalında Ali Altın ödül alırken, Jüri Özel Ödülüise Bülent Zeren’e verildi.

Törende konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’da doğaya, yeşile ve çiçek gibi sokaklara dikkat çekmek için gerçekleştirdiğimiz En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması’nın bu yıl Gezi Olayları’nın yıl dönümüne denk gelmesi anlamlı. Daha yeşil bir Karşıyaka’yı yaratmak için çalışıyoruz. Ne yazık ki çarpık kentleşme zaman içinde binaları artırdı, yeşili azalttı. Sosyal donatı alanlarının daha çok olduğu, insanların çiçek kokuları arasında yaşadığı bir kent hayal ediyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız. Yeşile ve doğaya duyarlı olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments