İZFAŞ Ayakkabı Kış Fuarı’na hazırlanıyor

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ), Ayakkabı Kış 2014 – İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı’nı 36. kez düzenleyecek. Yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda İzmir’in yanı sıra Türkiye’nin pek çok bölgesinden katılımcı yer alacak.

İzmir’in gerçekleştirdiği yüzde 40’lık üretimle Türkiye ayakkabı sektörünün merkezi konumunda olduğunu belirten İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, Ayakkabı Kış 2014 Fuarı’nın İzmir’in üretim dokusuyla buluşan bir fuar olduğunu söyledi. Örs, Ayakkabı Fuarı’nı yalnızca İzmir’in, Ege’nin değil, tüm Anadolu’nun temsilcisi yapmak ve bir Türkiye fuarı haline getirmek istediklerini anlattı.


Ayakkabı Kış 2014 – İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı, 12 – 15 Haziran 2014 tarihleri arasında Kültürpark’taki İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek. Dört gün sürecek fuarda, 2 no’lu holde kadın-erkek ayakkabısı, 3 no’lu holde çocuk ayakkabısı ve yan sanayi ürünleri sergilenecek. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olacak fuar 10:00 – 19:00 satleri arasında ziyaret edilebilecek.


İZFAŞ Genel Müdürlüğü’nen verilen bilgiye göre, Ayakkabı Kış 2014 – İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı’nda bu yıl da sektörün hedef pazarları arasında yer alan Orta Doğu ülkelerine yönelik ziyaretçi çalışmasına ağırlık veriliyor. Alım heyetlerinin konaklama giderleri İZFAŞ tarafından karşılanıyor.


Ayakkabı sektöründeki yenilikleri ve gelecek sezon trendini bir arada görme olanağı sunan fuarın kurulan ticari bağlantılarla sektöre ivme kazandırması bekleniyor. Vitrinlerden önce 2014 sonbahar / 2015 kış modellerinin sergileneceği Ayakkabı Kış Fuarı’nda, erkek-kadın, çocuk ve spor ayakkabı, bot modelleri, çizme üreticileri ile çanta, bavul, cüzdan ve kemer tasarımlarının yer alacağı belirtiliyor.

İZFAŞ’ın “Ayakkabı Yaz” ve “Ayakkabı Kış” olmak üzere yılda iki kez düzenlediği fuarlara İzmir Ayakkabıcılar Odası, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD), Ankara Ayakkabıcılar Odası ve sektör temsilcileri destek veriyor. Fuarın yerli katılımcıları 50 metrekareye kadar alan için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nca (KOSGEB) destekleniyor. İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından fuara katılan üyelerine 9 metrekare alan için ücret desteği veriyor.

Bir cevap yazın