İZKA’dan 40 milyon liralık mali destek

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu’nda konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, bu yıl üç ayrı programla 40 milyon liralık destek sağlayacaklarını söyledi. Toprak, İZKA’nın bugüne kadar 471 projeye 138 milyon liralık destek sağladığını açıkladı.

İZKA Kalkınma Kurulu’nun beşinci kez Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Salonu’nda toplandı. Toplantıda İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, toplantıya katılan kurul üyelerine İZKA’nın son dönem gerçekleştirdiği etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

İzmir’in her zaman ilklerin ve öncülerin şehri olduğunu anlatan İzmir Valisi Mustafa Toprak, Türkiye’de kurulan ilk iki pilot ajanstan biri olan İZKA’nın da her zaman ilklere öncülük ettiğini söyledi. Toprak, İZKA’nın, 2008 yılından bu yana, bölge için önemli alanlarda mali destek programları uyguladığını dile getirdi.

2008 – 2013 yılları arasında yaklaşık 138 milyon TL’lik bir kaynak aktarılarak 471 projenin desteklendiğini söyleyen Mustafa Toprak, İZKA’nın desteklerinin süreceğini açıkladı. Toprak, 2014 yılında üç ayrı mali destek programıyla başvuru sahiplerini 40 milyon lirayla destekleyeceklerini anlattı.

İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın verdiği bilgiye göre, ilk olarak 4 Nisan 2014 tarihli, organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerinin altyapılarına yönelik 12 milyon TL bütçeli mali destek programı ilan edildi. Önümüzdeki aylarda da tarihi eserlerin restorasyonuna yönelik 13 milyon lira bütçeli “tarihi ve kültürel varlıkların korunması” ve bilgi iletişim teknolojilerine odaklanan 15 milyon lira bütçeli mali destek programları ilan edilecek.

Bir cevap yazın