Bornova Merkez Pazaryeri açılıyor

Bornova Belediyesi’nce ilçe merkezinde yaptırılan Merkez Pazaryeri tamamlandı. Pazaryeri 8 Mart 2014 Cumartesi günü saat 16.00’da törenle açılacak. Sokakta tezgah kurulması nedeniyle yaşanan sorunlar yeni pazaryerinin açılışıyla son bulacak.

Toplam inşaat alanı 13 bin 565 metrekare olan Merkez Pazaryeri ikisi yer üstünde ikisi yer altında olmak üzere toplam 4 katlı olarak inşa edildi. Binanın yer altındaki iki katı otopark olarak düzenlendi.

Otoparkın 3 bin 380 metrekare olan ikinci bodrum katı 66, aynı metrekareye sahip birinci bodrum katı ise 73 araç kapasitesine sahip. Yürüyen merdivenli ve engelli asansörlü modern pazaryerinin toplam alanı 6 bin 800 metrekareyi buluyor.

Otoparkının esnafın mallarını getireceği yüksek araçları da içine alabilecek şekilde planlandığı Merkez Pazaryeri sayesinde Yüzbaşı Hakkı İbrahim Caddesi’nde yaşanan trafik karmaşası da ortadan kalkacak. Pazarın kurulduğu Pazar ve Çarşamba günleri ilçenin ana arterlerinden biri olan caddeden Osmangazi, Bayraklı, Atatürk Mahallesi’ne bağlantı sorunu artık yaşanmayacak.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Merkez Pazaryeri’ni bitirmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Sındır, “İnşaat çalışmalarını yaklaşık bir yılda tamamladık. Vatandaşlarımız, daha uygun koşullarda, keyif içerisinde alışverişi yapabilecek. Tüm Bornovalılara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
32 kez okundu.

Bir cevap yazın