20. Marble Fuarı hazırlıkları sürüyor

Marble – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. AŞ (İZFAŞ) tarafından bu yıl 20. Kez düzenlenecek. Marble danışma kurulu toplantısında 26 – 29 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenecek fuara ilişkin hazırlıklar gözden geçirildi.

Marble 2014’e ilişkin çalışmalar hakkında bilgi veren İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, fuara dünyanın birçok bölgesinden alım heyeti ve ziyaretçinin gelmesini beklediklerini söyledi. Örs, “Bu yıl hem katılımcı hem de ziyaretçisiyle, fuarımızın ulusal ve uluslararası alanda ses getirmesi için, yirmi yıllık geçmişine yakışır bir fuar yapmayı istiyoruz” dedi.

Marble – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın İzmir’in ötesinde, hem Türkiye’de ve hem de uluslararası sektörde, 20 yılda hak ettiği noktaya ulaştığını anlatan Mehmet Şakir Örs, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fuarımız gelecek yıllarda da mermer ve doğaltaş üreticilerini, yabancı firmalar ve alıcılarla buluşturmaya, iş bağlantılarını gerçekleştirmeye ve dünyanın en büyük mermer rezervine sahip ve dünyanın en büyük mermer üreticisi olan Türkiye’nin, mermer ihracatının artmasına katkıda bulunmaya devam edecektir. Marble’ı, yeni fuar alanımız ile birlikte çok daha önemli noktalara taşımayı, alanında dünyanın en etkili lider fuarı yapmayı hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

Örs’ün verdiği bilgiye göre, alım heyeti çalışması yapılan ve gelmesi kesinleşen ülkeler; Almanya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Letonya, Lübnan, Libya, Litvanya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Rusya, Suudi Arabistan, Slovenya, Slovakya, Tunus, Türkmenistan, Umman, Ukrayna, Ürdün, Yemen ve Yunanistan.

İZFAŞ tarafından düzenlenen, Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği (UFI) onaylı Marble Fuarı, 26 – 29 Mart 2014 tarihlerinde, 10.00 – 19.00 saatleri arasında sadece profesyonel ziyaretçiye açık olacak.

Bir cevap yazın