Nafiz Gürman Mahallesi kapalı pazaryeri açıldı

Bayraklı Belediyesi’nce Nafiz Gürman Mahallesi’nde yaptırılan kapalı pazaryeri hizmete açıldı. 169 pazarcının tezgah açacağı 2 bin 354 metrekarelik pazaryerinde 126 metrekarelik yönetim binası, 1265 metrekarelik otopark yer aldı.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Nafiz Gürman Mahallesi’nde yaptırılan kapalı pazaryerinin ilçede yaptırdıkları dördüncü kapalı pazaryeri olduğunu söyledi. Karabağ, “Yarım kalan Yamanlar pazaryerini tamamlayarak sokak arasından kurtardık. Akabinde Gümüşpala pazarını açtık. Alpaslan Mahallesi’ne de bir kapalı pazaryeri yaptık. Aslında daha çok kapalı pazaryeri yapabilirdik. Bu pazaryerlerinin mülkiyeti sorun oluyor” dedi.

Nafiz Gürman Mahallesi Pazarleri’nin arazisinin Hazine’ye ait olduğunu, iki yıl içinde kapalı pazarleri yapmak koşuluyla izin verildiğini anlatan Hasan Karabağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada yaptık, ama yapamadıklarımız var. Örneğin Osmangazi’de üç yıldır bekleyen bir pazaryerimiz var. 4 bin metrekare pazaryerinin 2 bin metrekaresi Bayraklı Belediyesi’nin 2 bin metrekaresi Milli Emlak’ın, Hazine’nin. Aynı şekilde Çay Mahallesi’nde de bir kapalı pazar projemiz var. 800 metrekaresi Milli Emlak’ın, kalanı bizim. Milli Emlak’a yazı yazarak bu arsayı bize vermesini istedik. İmarda pazaryeri. Biz de pazaryeri yapmak istiyoruz. Protokol yapıp Ankara’ya gönderiyoruz ondan sonrası bekle Allah’ım bekle.”
20 kez okundu.

Bir cevap yazın