Gaziemir’de 14. semtevi açıldı

Gaziemir Belediyesi’nin “Her mahalleye bir belediye” sloganıyla kurduğu semt evlerinin on dördüncüsü Kömürcüler Cumhuriyet Semt Evi törenle açıldı. Semt evleriyle ev kadınlarını kurslar ve eğitimlerle üretime yönelterek sosyal yaşamda ve kentin yönetiminde daha etkin bireyler olmalarını sağlanmasının amaçlandığı dile getirildi.

Vatandaşların görüş öneri ve isteklerini belediyeye ileterek çözüm aramalarında köprü görevi yapacak Kömürcüler Cumhuriyet Semtevi’nde, mahalle sakinlerine kurs ve eğitimlerin yanı sıra sağlık, hukuk ve psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek. Semt evinin açılışında konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Semt evleri aracılığıyla istek, öneri ve beklentilerinizi bize ileterek kentin yönetiminde söz sahibi olun” çağrısında bulundu.

Semt evlerinde düzenlenecek eğitimler, kurslar ve sağlık, hukuk, psikolog danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi veren Şenol, semt evlerinin çok yönlü hizmet verdiğini anlatarak vatandaşlardan buraları boş oda olarak görmemelerini, buradaki tüm olanaklardan yaralanmalarını istedi. Belediyenin düzenlediği kurslarda 5 bin kursiyerin eğitim gördüğünü dile getiren Şenol, semt evleri kursiyerlerinin ürettikleri ürünleri belediyenin kurduğu altı tanıtım standı ve fuarlar aracılığıyla satarak kadınların aile ekonomilerine katkı koymalarına destek olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın