Hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamaya göre, yağışsız günlerin yaşandığı ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Son meteorolojik tahminlere göre, bu dönem bu hafta sonu ve gelecek hafta da yurt genelinde etkili olmaya devam edecek.

Yurdumuz Kurban Bayram’ından bu yana genellikle yüksek basınç merkezinin etkisi altında bulunduğundan yurdun büyük bölümünde yağış kaydedilmiyor. Marmara’nın doğusu ile iç bölgelerde gece ve sabah saatlerinde sis ve pus hadisesi görülüyor. Hava açık ve güneşli geçerken, hava sıcaklığı geceleri mevsim normalleri dolayında, gündüzleri mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor.

Hafta sonunda Marmara bölgesinin, önümüzdeki hafta başında Marmara bölgesiyle birlikte Ege ve Batı Akdeniz’in parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kısa süreli sağanak yağış geçişleri görülecek. Diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek.

Marmara’nın doğusu ile iç bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, gündüz sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aylık tahmin çalışmalarına göre; normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları gelecek hafta sonundan başlayarak azalacak. Yağışsız dönemin sona erecek ve yağışlar Kasım ayı ortalamaları dolayında gerçekleşecek.
23 kez okundu.

Bir cevap yazın