Kaldırımların taşıtlarca işgaline bariyerli önlem

Konak Belediyesi, araçların işgallerini önlemek ve yayaların kullanımda sorun yaşamalarının önüne geçmek amacıyla kaldırımlara bariyer yerleştirme uygulaması başlattı. Uygulama ilk aşamada Kahramanlar, Güneşli ve Atilla mahallelerinde gerçekleştirildi.

Taşıtların kaldırımlara park etmeleri nedeniyle vatandaşlardan gelen yakınmaları değerlendiren Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü; Kahramanlar, Güneşli ve Atilla mahallelerinde tüm sokakların kaldırımların kenarlarına bariyerler dikti. Yalnızca Kahramanlar Mahallesi’nde toplam 47 sokaktaki kaldırımlar bariyerlerle donatıldı.

Aynı zamanda engelli vatandaşların iniş-çıkışlarını kolaylaştırmak için kaldırımlara rampalar da yapıldı. Mahalle sakinlerinin isteği üzerine böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini anlatan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, “Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle acil durumlarda apartman sakinleri zor durumda kalıyordu. Özellikle dar sokaklarımız için bu önlemi almak kaçınılmaz oldu. Çağdaş ve modern kentlerde olduğu gibi engelli vatandaşlarımızı da unutmadık. Tüm kaldırımlara iniş – çıkışları kolaylaştıran rampalar yaptık” dedi.

Bir cevap yazın