Halkapınar Aktarma İstasyonu köprüsü genişletilecek

İzmir Banliyö Taşımacılığı AŞ (İZBAN) ile İzmir Metrosu arasında günde yaklaşık 15 bin yolcunun yararlandığı Halkapınar Aktarma İstasyonu köprüsü genişletilecek. Çalışmayla köprü üç kat genişletilerek altı metreye çıkarılacak, aktarma istasyonu altı yürüyen merdivenle daha konforlu duruma getirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Halkapınar Aktarma İstasyonu’ndaki çalışmayı 22 Eylül 2013 Pazar günü başlatılacak. Yaklaşık üç ay sürecek çalışmalar sırasında İZBAN trenleri, Halkapınar’daki diğer peronda yolcu indirip bindirecek. İZBAN ile İzmir Metrosu arasındaki aktarma ise, yeni yapılan yedi metre genişliğindeki köprü kullanılarak, istasyonların girişlerindeki turnikelerden yapılacak.

Yolcular Halkapınar Aktarma İstasyonu’ndaki turnikelerden geçerken, 90 dakika tek bilet aktarmasından yine yararlanabilecek. Halkapınar’da Kentkart kullanılarak 90 dakika içerisindeki yapılan aktarmalardan yine ikinci bir ücret alınmayacak.

Yolculardan, tren ve istasyonlardaki işaret ve işaretçilere uymalarını isteyen İZBAN yetkilileri, yapım çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Halkapınar’daki aktarmanın daha hızlı, verimli ve konforlu bir hale geleceğini söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın