Ana Sayfa Güncel Haberler Süslü kadınlar kenti bisikletle turlayacak

Süslü kadınlar kenti bisikletle turlayacak

İzmir’de bir grup doğa dostu bisikletsever, “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” gerçekleştirecek. 22 Eylül 2013 Pazar günü saat 18.00’de Konak Meydanı’nda başalayacak tur Gündoğdu Meydanı’nda son bulacak. ”Dünya Otomobilsiz Kentler Günü”ne denk getirilen etkinlikte kadınlar şık kıyafetler ile bisiklete binerek belirlenen güzergahı izleyerek kısa bir tur yapacak. Turu düzenleyen Sema Gür, “Facebook’taki etkinlik sayfamıza katılacağını bildiren kadın sayısı 500’ü aştı. .Kısacası yüzlerce süslenmiş bisikletli kadın yollarda olacağız. Bekleriz” dedi.

“Süslü kadınlar” Konak Meydanı’nda buluşarak toplu fotoğraf çektirdikten sonra Konak Pier üst geçidine yönelecek. Üst geçitten Pasaport bisiklet yoluna (!) girilecek ve masalarda oturanlara selam verilip el ilanları dağıtılacak. Oradan Cumhuriyet Meydanı’na geçilecek. Dokuz Eylül Rektörlüğü önünden ilerleyerek Gül Sokak’a girilecek. Plevne Bulvarı’ndan Kordon’a dönülecek. Eko Pub’un oradan Ali Çetinkaya Bulvarı’na çıkılacak, Sevinç Pastanesi önünden Kıbrıs Şehitleri Caddesi sonuna kadar ilerlenecek. Kordon’dan Gündoğdu Meydanı’na gelinerek tur sonlandırılacak.

Tura katılım koşulları, “1- Kadın olmak, 2- Süslü olmak, 3- Süslü bir bisiklete sahip olmak, 4- En fazla 10 kilometre hızla ilerlemek, 5- Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak” diye sıralandı. Facebook’ta açılan etkinlik çağrısında şöyle denildi:

“Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Gününde süslü kadınlar yollarda olacak. İzmir’in yollarını egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu saracak. Yaptır saçları, sür parfümünü, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayııır… Bisikletini de süsle, çık yollara…”
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments