Yassıcaada tesisleri sezonu kapattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çok uygun fiyatlarla günübirlik tatil hizmeti verdiği Urla’daki Yassıcaada tesisleri sezonu kapattı. Tesislerden yaz ayları boyunca vapurlarla taşınan 24 bin 375 İzmirli’nin yararlandığı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Yassıcaada, her yıl olduğu gibi bu yaz mevsiminde de ziyaretçi akınına uğradı. Sezonun açıldığı 18 Haziran 2013 tarihinden başlayarak Pazartesi günleri ise engelliler, gaziler ve aileleri, huzurevi sakinleri, Önder Aileler Projesi’ne kayıtlı aileler Yassıcaada’ya ücretsiz taşındı.

İzmirlilere doğal güzelliklerin yanı sıra, kaliteli hizmet, güvenli ve ekonomik tatil olanağı sunan Yassıcaada, ilk açıldığı 2001 yılından başlayarak yaklaşık 350 bin kişiye hizmet verdi. Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilen Yassıcaada’daki tesislere, İZDENİZ A.Ş. tarafından Pazartesi günleri hariç, Karşıyaka ve Üçkuyular iskelelerinden seferler düzenlendi. Talebin yoğun olduğu hafta sonları ise seferler iki gemi ile gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, 400 metrelik kumsalı ve aktiviteleriyle tatil köylerini aratmayan Yassıcada’dan daha çok İzmirlinin yararlanabilmesi için 12 TL olan gidiş-dönüş ücretine 3 yıldır zam yapmadı. Ada’da tatilcilerin sağlık ve güvenliği için güvenlik görevlileri, bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi ile cankurtaran hazır bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın