İZÜ Tıp Fakültesi yeni eğitim dönemine başladı

İzmir Üniversitesi (İZÜ) Tıp Fakültesi, ikinci eğitim yılına İzmir Üniversitesi’nde düzenlenen törenle başladı. 2013-2014 akademik yılında 70’i Türk 13’ü yabancı, 83 öğrenci ilk kez beyaz önlük giydi. İZÜ Tıp Fakültesi birinci sınıf eğitimini en yüksek başarıyla tamamlayan üç öğrenciye stetoskopları hediye edildi.

Türkiye’nin hekim ihtiyacını anlatan İZÜ Tıp Fakültesi DekanI Prof. Dr. Eyüp Hazan, “Dünya standartlarını yakalamak için hekim sayımızı 240 bine yükseltmemiz gerekiyor. Bu da demektir ki, alanınızın en iyi hekimi olmanız gerek. Fakültemizin dinamik ve deneyimli 90 akademisyeninin verdiği eğitimden en iyi şekilde yararlanmanızı istiyoruz” dedi. Prof. Dr. Hazan, öğrencilerinin, insan sağlığına hizmet edecek, çağdaş bilgilerle donanımlı iyi birer hekim olarak mezun olmasını dilediklerini söyledi.

İZÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Merdan Hekimoğlu, Tıp Fakültesi’nin eğitim hayatına başarılarla başladığını anımsattı. Prof. Dr. Hekimoğlu, “Kök hücre çalışmalarında Tokyo Üniversitesi ile yapılan işbirliği, birbirinden hayati öneme sahip başarılarla gerçekleştirilen ameliyatlar, üniversitemiz akademisyenlerinin çalışması sonucu dünyaya ‘Hemoglobin İzmir’ adıyla geçen bir gen bulunması, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin adını ilk yılından tüm dünyaya duyurdu” dedi.

İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata ise İzmir Üniversitesi’nin altıncı eğitim yılında olmasına karşın başarıları ve ciddi eğitimi ile kısa zamanda yükseköğretimde bir marka haline geldiğini söyledi. Her yıl açılan yeni bölümleri ile hızla büyürken kalite çıtasını yükselttiğini vurgulayan Doğanata, üniversitelerin, mezunları ve mezunlarının başarıları ile daha da yükseleceğini, bu nedenle öğrencilerden beklentilerinin büyük olduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın