ICRS 11. Dünya Kongresi İzmir’de düzenleniyor

Uluslararası Kıkırdak Onarım Derneği’nin (International Cartilage Repair Society – ICRS) 11. Dünya Kongresi İzmir’de gerçekleştiriliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim adamlarının katıldığı, klasik tedavilerden yeni kök hücre çalışmalarına kadar pek çok konunun tartışıldığı kongre, Swissotel Grand Efes Izmir’de 18 Eylül 2013 akşamına kadar sürecek.

Konak Belediyesi’nedn verilen bilgiye göre, deneysel ve klinik çalışmaların bir disiplin içerisinde düzenlenmesini sağlayan dernek dünyanın bu konudaki en saygın bilimsel kuruluşu. ICRS’nin Dönem Başkanı Prof. Anthony Hollander’i arayan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan kongrenin İzmir’e alınmasını sağladı. Daha önce büyük metropollerinde gerçekleştirilen dünya kongresi ilk kez İzmir’de düzenlendi.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Mehmet Binnet, ICRS Dünya Kongresi’ni Helenistik Çağ’da ilk hasta tedavilerinin yapıldığı Asklepios’un kurulduğu kentte yapmaktan büyük onur duyduklarını söyledi. ICRS Yerel Komite Başkanı Prof. Dr. Leyla Didem Kozacı ise 11. Dünya Kongresi’nin, kıkırdak patolojileri üzerine birçok soruya cevapların bulunacağı, en önemli etkinlik olacağına inandıklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın