82. İEF’nin onur konuğu ili Sinop

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından bu yıl 82. kez düzenlenecek. İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl kapılarını 29 Ağustos 2013 günü açacak. 11 gün açık kalacak fuar, 8 Eylül Pazar günü kapanacak. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 82. yılında onur konuğu ili Sinop olacak.

Sinop, yöresel kültürü, yemekleri, el sanatları, gelenek, görenekleri ve tüm yönleriyle 82. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşacak. Kültürel dokusu, turizm değerleriyle Sinop ili İzmir Uluslararası Fuar Alanı 1/A No’lu Hol’de, yaklaşık 2 bin metrekare alanda yer alacak.

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, onur konuğu il uygulamasına 74. İEF’de başlandığını anımsatarak 2005 yılından bu yana farklı yörelerin İzmir’de buluşmasına ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Örs, “Her yıl bir kentimizi, onur konuğu kent seçerek İzmirlilere ve fuar ziyaretçilerine daha yakından tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu yıl ki onur konuğu kentimiz Sinop olacak. İzmirlilerin, görülmeye değer Sinop’u, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaret etmelerini bekliyor, herkesi fuarımıza bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın