Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi halka anlatılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Uzundere için hazırladığı kentsel dönüşüm projesi halkın bilgisine sunulacak. Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tanıtımından sonra buradaki vatandaşlarla birebir görüşmelere başlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, proje İzmir-Aydın-Çeşme otobanı yanında bulunan Uzundere’de, 32 hektarlık alanda uygulanacak ve 497 yapıyı kapsayacak. Projeyle ilgili çalışmalar tamamlandığını belirten Büyükşehir yetkilileri, İzmir genelinde kentsel dönüşüm projelerinde “yerinde dönüşüm” ilkesiyle hareket edildiğini dile getirdi.

Uzundere’de 32 hektar alanda, 497 yapı ve 1172 bağımsız bölümü kapsayacak proje, 11 Kasım 2011 tarihli yazıyla Bakanlar Kurulu’na sunulmak üzere İzmir Valiliği’ne gönderildi. 3 bin yeni konut yapılması hedeflenen Uzundere Projesi, 9 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Uzundere Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından mülkiyet durumu, bina ve ölçüm tespitleri ile hak sahiplerinin belirlenmesi çalışmaları tamamlandı. Alanda yapılan çalışmaları hakkında halkın bilgi sahibi olmaları ve proje hazırlığına katılmaları amacıyla, alan sınırları içerisinde bulunan, 3962/1 sokak No:9 adresindeki yapı “İletişim Merkezi” olarak 23 Mart 2013 tarihinde hizmete açıldı.

Halkı proje süreci hakkında bilgilendirmek amacıyla, farklı zamanlarda bölge içerisindeki beş kahvehanede bilgilendirme toplantıları düzenlendi ve vatandaş talepleri değerlendirildi.

Bir cevap yazın